Renk seçin:


0538 272 38 08

Sosyal Medyada Biz}

Yeni Müşteriler İçin İndirim Fırsatı
Yalova Sigorta olarak yeni müşteriler kazanma isteğimiz ve arayışımız sürerken siz değerli müşterilerimize en avantajlı fırsatlardan yararlandırmak en uygun fiyatlı sigorta ve hizmeti sunmak için çalışıyoruz.
KAMPANYALARI GÖRÜNTÜLE

Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Trafik Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

 

Araç sigortası kapsamında iki temel sigorta türü var. Bunlardan biri zorunlu trafik sigortası diğeri de kasko. Zorunlu trafik sigortası adından anlaşılacağı gibi zorunlu olan sigorta türü. Kasko da isteğe bağlı olarak yapılan sigorta türlerinden biri.

Araç sigortası yaptırmadan önce aracınızın, rengini, yaşını, hasar durumunu tespit etmeniz gerekiyor. Bu tespitleri yapıp bilgilerinizi doldurduktan sonra size uygun olan araç sigortanızı seçebilirsiniz.

 

1- Sigorta Poliçesini hazırlarken doğru ve eksiksiz bilgi verin.

Trafik Sigortası Sigortalının beyan esasına göre düzenlenen sigorta sözleşmelerinin, poliçenin ihtiyacını tam olarak karşılayacak şekilde düzenlenmesi için tam ve eksiksiz beyan çok önemlidir. Beyanın gerçeğe aykırı ve eksik olması halinde sigorta şirketi sigorta poliçesini iptal edebilir. Poliçeniz oluşturulduktan sonra, aracınızla ilgili poliçede yer alan marka, model ve kullanım şekli gibi bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol edin.

2- Poliçenizi okuyarak eksik var mı diye kontrol edin.

Sigorta yaparken önünüze birçok kağıt gelecek. Bu kağıdı zamanım yok diyerek okumadan imzalamayın. Poliçenizi dikkatli okuyarak gerekirse detaylarını da öğrenerek imzalayın.

3- Sigorta Acentesine Sık Sık Soru Sorun Detaylı Bilgi Alın.

En sık yapılan hatalardan biri de soru sormamak. Sigorta şirketinize soru sormaktan çekinmeyin. Ne kadar maliyeti olacağından tutun da neleri kapsadığına kadar. Eğer uzman bir avukat tanıdığınız var ise ona da danışabilirsiniz.

4- Ödeme Fişini – Makbuzunu Saklayın.

Siz sigorta şirketine prim ödüyorsunuz ve aracınızı koruma altına alıyorsunuz. Fakat bazen öyle zamanlar oluyor ki, makbuz lazım oluyor. Bunun için de ödediğiniz faturayı saklamak önemli. İlla  kağıt olarak değil, email üzerinden de alabilirsiniz. Zaten poliçenizi ödemezseniz sigortanız başlamaz.

5- Sigorta Detaylarınıza Hakim Olun , Neleri Kapsıyor Bakın.

İmzaladığınız sözleşmede neler olduğunu dikkatlice inceleyin. Size sağlanan güvencelerin neler olduğuna bakın. Sigorta poliçenizde genel şartlar dışında özel şartlar da olabilir. Belli bir fark ödeyerek istediğiniz özel şartı alabilirsiniz.

6- Sigorta Geçerlilik Süresi 1 Yıldır .

Zorunlu trafik sigortası poliçesinin geçerlilik süresinin 1 yıl olduğu unutulmamalıdır! Bu yüzden sigorta poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine dikkat etmelisiniz. Sigorta, poliçede başlama ve sona erme tarihleri olarak yazılan günlerde, aksi kararlaştırılmadıkça Türkiye saati ile öğlen 12.00’de başlar ve öğlen saat 12.00’de sona erer.

7- Sigortanızın Geçikmesi Durumunda Ceza Uygulanır.

Türkiye’de trafiğe kayıtlı araçların %35’i trafik sigortasız olsa da, araç sigortası gecikmelerinin tespit edilmesi halinde sürücüler, sigortasını yaptırmak zorunda kalacaktır, aksi halde sigortasız araç trafikten men edilir. Unutmayın, yenileme tarihi geçen trafik sigortası poliçelerine her 30 gün için %5 gecikme zammı uygulanır. Eğer trafik sigortası yenileme tarihiniz hafta sonuna denk gelir ise poliçe yenilemenizi ilk iş gününde yaptırmanız şartıyla gecikme cezası uygulanmaz.

Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama işlemleri E-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

Kortarla Sigorta olarak ;

yalovasigortam.com ” internet sitesi ile sizlere faydalı bilgiler vererek en doğru ve güvenilir şekilde sigorta fırsatlarından yararlanmanızı hedefliyoruz.  Dask , hayat sigortası , kasko gibi sigorta ihtiyaçlarınızda bir telefon kadar yakınınızdayız.

 

Trafik Sigorta Teklifi Almak İçin Formu Doldurun 30 Dakika İçerinde Sigorta Teklifiniz Hazır Olsun.

TEKLİF FORMU

    ——————————————————————————————————–